ÖVRIGT / Diverse / Relief 7764056
*
nr 776 4056
Relief
Sekelskifte 1900, pläter, signerad, 27x20
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 17:04:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 09:33:35
1
150 kr
10/9 15:45:23
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter relief
-
4230 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. "Stranden i..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:04
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29
-
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:27
*
Relief
nr 776 4056
Relief
Sekelskifte 1900, pläter, signerad, 27x20
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 09:33:35 | 1 | 150 kr |
10/9 15:45:23 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter relief
-
4230 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. "Stranden i..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:04 -
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29
-
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:27